Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Bilim Akademisi Şükrü Anıl Doğan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Ayşecan Boduroğlu Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Şenol Mutlu Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Fatih Bulut Jeoloji Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Can Kozçaz Fizik Teorik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Sezen Soyer Uzun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Bülent Akgün Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Evren Özarslan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Adil Sarıbay Psikoloji Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Osman Sabri Kıratlı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Ekin Özman Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Özgür Kocatürk Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Z. Caner Taşkın Endüstri Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Ceyhun Elgin Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Hamdi Torun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Eva Marie Dubuisson Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Çağrı Karakurt Matematik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Erkcan Özcan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Kamil Kıvanç Karaman Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Gaye Soley Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi N. C. Tolga Emre Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Umut şahin Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Olcay Coşkun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Alp Bassa Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Ebru Kaya Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Emine Fişek Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Arzucan Özgür Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Murat Güray Kırdar Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Özlem Öz Özkaracalar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Kim Luana Fortuny Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2017
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Nüket Esen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK N. Gülcan Erçetin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Betül Kırdar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Yüksel İnel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Ayşe Selçuk Esenbel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Tonguç Rador Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Behar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Serra Müderrisoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Nadir Özbek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Nükhet Sirman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Stefan Koch Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Zafer Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ayşecan Boduroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Türkan Haliloğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Nazlı Başak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Pemra Doruker Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Cem Ersoy Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Hayat Kabasakal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Ayhan Koç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Necati Aras Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Balkız Öztürk Başaran Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006

Sayfalar