Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiartan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Murat Sertel Sosyal Bilimler Sedat Simavi 1983
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Can Fuat Delale Fen Bilimleri Sedat Simavi 1984
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Rahmi Güven Fen Bilimleri Sedat Simavi 1987
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Cihan Saçlıoğlu Fen Bilimleri Sedat Simavi 1992
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Süleyman Özmucur Sosyal Bilimler Sedat Simavi 1987
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Çiğdem Kağıtçıbaşı Sosyal Bilimler Sedat Simavi 1980
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Şevket Pamuk Sosyal Bilimler Sedat Simavi 1999
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Edhem Eldem Sosyal Bilimler Sedat Simavi 2000
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ali Ülger Fen Bilimleri Sedat Simavi 1988
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılmaz Akyıldız Fen Bilimleri Sedat Simavi 1989
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İvet Bahar Fen Bilimleri Sedat Simavi 1991
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Murat Gülsoy Edebiyat Sedat Simavi 2014
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Jale Parla Edebiyat Sedat Simavi 2000
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ayşe Buğra Sosyal Bilimler Sedat Simavi 1995
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zafer Toprak Sosyal Bilimler Sedat Simavi 2012
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Metin Arık Fen Bilimleri Sedat Simavi 1989
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burak Erman Fen Bilimleri Sedat Simavi 1991
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muhittin Mungan Fen Bilimleri Sedat Simavi 2008
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Bülent Aksoy Radyo Sedat Simavi 1998
TÜBİTAK Bahattin Baysal  Kimya Bilim Ödülü 1968
TÜBİTAK Nihat Sadık Değer  Temel Bilimler Teşvik Ödülü 2009
TÜBİTAK İvet Bahar  Kimya Teşvik Ödülü 1990
TÜBİTAK Amitav Sanyal  Kimya Teşvik Ödülü 2011
TÜBİTAK Z. Ayşecan Boduroğlu  Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü 2015
TÜBİTAK Burak Erman  Mühendislik Bilimleri Bilim Ödülü 1991
TÜBİTAK O. Teoman Turgut  Fizik Teşvik Ödülü 2003
TÜBİTAK İvet Bahar  Kimya TWAS Bilim Ödülü 1995
TÜBİTAK Atilla Aşkar  Matematik Bilim Ödülü 1993
TÜBİTAK Burak Erman  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1982
TÜBİTAK Ebru Kaya Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü 2017
TÜBİTAK Rahmi Güven  Fizik Bilim Ödülü 1999
TÜBİTAK Kadri Özçaldıran  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1996
TÜBİTAK Cihan Saçlıoğlu  Fizik Teşvik Ödülü 1985
TÜBİTAK A. I. Ethem Alpaydın  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2002
TÜBİTAK Rahmi Güven  Fizik Teşvik Ödülü 1982
TÜBİTAK Kamil Kıvanç Karaman  Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü 2015
TÜBİTAK Erhan Gülmez  Fizik Teşvik Ödülü 1994
TÜBİTAK A. Rana Atılgan  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1995
TÜBİTAK Talin Budak  Matematik Teşvik Ödülü 1992
TÜBİTAK Mahmut Hortaçsu  Fizik Teşvik Ödülü 1981
TÜBİTAK Taylan Akdoğan  Temel Bilimler Teşvik Ödülü 2009
TÜBİTAK Mehmet Levent Kurnaz  Fizik Teşvik Ödülü 2005
TÜBİTAK Ferhan Çeçen  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2000
TÜBİTAK Ahmet Erhan Aksoylu  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2008
TÜBİTAK Atilla Aşkar  Matematik Teşvik Ödülü 1973
TÜBİTAK Türkan Haliloğlu  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1996
TÜBİTAK Metin Arık  Fizik Teşvik Ödülü 1984
TÜBİTAK Günhan Dündar  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2009
TÜBİTAK Ali Ülger  Matematik Bilim Ödülü 1995
TÜBİTAK Avadis Hacınlıyan  Fizik Teşvik Ödülü 1981
TÜBİTAK Yavuz Nutku  Fizik Bilim Ödülü 1989
TÜBİTAK Mustafa Erdik  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1984
TÜBİTAK Hikmet Üçışık  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 1984
TÜBİTAK Alp Eden  Matematik Teşvik Ödülü 1995
TÜBİTAK Ayşe Gürel  Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü 2008
TÜBİTAK Yavuz Nutku  Fizik Teşvik Ödülü 1975
TÜBA Turhan Oğuzkan  Eğitim Bilimleri Hizmet Ödülü 1997
TÜBA Edhem Eldem  Tarih Teşvik Ödülü 1998
TÜBA Nuran Hortaçsu  Psikoloji Bilim Ödülü 2003
TÜBA Arda Deniz Yalçınkaya  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2013
TÜBA Türkan Haliloğlu  Kimya Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
TÜBA Ersan Demiralp  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
TÜBA Özhan Özatay  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2010
TÜBA Arzu Çelik  Moleküler Biyoloji ve Genetik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2008
TÜBA Vedat Yerlici, Hilmi Luş  Mühendislik Bilimleri Üniversite Ders Kitapları Telif ve Çeviri Eser Ödülü 2008
TÜBA Ethem Alpaydın  Bilgisayar Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
TÜBA Özlem Öz Özkaracalar  İşletme Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2007
TÜBA Arzu Öztürkmen Yılmaz  Tarih Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2003
TÜBA Kıvanç Mıhçak  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2007
TÜBA Ahmet Erhan Aksoylu  Kimya Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2005
TÜBA İsmail Sağlam  Ekonomi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2004
TÜBA Pemra Doruker  Kimya Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2002
TÜBA Ayşe Gürel  Yabancı Diller Eğitimi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2006
TÜBA M. Alper Şen  Bilgisayar Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2011
TÜBA Mehmet Akar  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2009
TÜBA Ahmet Kerim Avcı  Kimya Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2009
TÜBA Rana Sanyal  Kimya Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2011
TÜBA Ayşecan Boduroğlu  Psikoloji Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2010
TÜBA Çetin Yılmaz Makine Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2017
TÜBA Murat Saraçlar  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2009
TÜBA Ali İzzet Tekcan  Psikoloji Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
TÜBA Şevki Koray Durak  Tarih Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2011
TÜBA Burak Acar  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2008
TÜBA Bülent Akgün Kimya Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2017
TÜBA Nesrin Özören  Moleküler Biyoloji ve Genetik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2006
TÜBA Ali Kaya  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2005
TÜBA Taylan Akdoğan  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2008
TÜBA Can Yücesoy  Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2008
TÜBA Cevdet Emre Alper  Ekonomi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2005
TÜBA Nihat Sadık Değer  Matematik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2006
TÜBA Amitav Sanyal  Kimya Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2008
TÜBA Tınaz Ekim Aşıcı  Endüstri Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2016
Öğrenci Ödülleri Mehmet Hakan Akyüz BAP Doktora Tez Ödülü 2012
Öğrenci Ödülleri Ş. Banu Özkan BAP Doktora Tez Ödülü 2001
Öğrenci Ödülleri Hande Bahar Kımıloğlu BAP Doktora Tez Ödülü 2001
Öğrenci Ödülleri Elif Akben Selçuk BAP Doktora Tez Ödülü 2012
Öğrenci Ödülleri Zeynep Kürkçüoğlu Soner Mühendislik BAP Doktora Tez Ödülü 2016
Öğrenci Ödülleri Burak Alakent BAP Doktora Tez Ödülü 2005
Öğrenci Ödülleri Özgül Gök Fen Bilimleri BAP Doktora Tez Ödülü 2015
Öğrenci Ödülleri Didem Gözüpek BAP Doktora Tez Ödülü 2012

Sayfalar