Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiartan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Diğer Ödüller Ceyhun Elgin Ekonomi Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller İbrahim Yaman Yaşam Bilimleri Installation Grants 2007
Diğer Ödüller Evren Özarslan Doğa Bilimleri (Fizik) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü 2014
Diğer Ödüller Nazar İleri Ercan Fiziki Bilimler Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ödülü 2020
Diğer Ödüller Okyay Kaynak Humboldt Research Award 2016
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre ve Sürdürülebilirlik Jüri Özel Ödülü 2018
Diğer Ödüller Volkan Yılmaz Sağlık Politikaları Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2017
Diğer Ödüller Arzu Çelik Yaşam Bilimleri Installation Grants 2007
Diğer Ödüller Umut şahin Gilead Türkiye Fellowship 2016 Ödülü 2016
Diğer Ödüller Rana Sanyal  Mikro Ölçekli Firma-Süreç Teknoloji Ödülü 2018
Diğer Ödüller N. C. Tolga Emre Yaşam Bilimleri Installation Grants 2011
Diğer Ödüller Günhan Dündar, Arda Deniz Yalçınkaya, Hamdi Torun Teknoloji Ödülü 2015
Diğer Ödüller Şükrü Anıl Doğan Yaşam Bilimleri Installation Grants 2018
Diğer Ödüller Alp Bassa Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Zehra Toska Türk Kültürü Araştırma Ödülü 2018
Diğer Ödüller Haluk Özener Bilim Ödülü 2015
Diğer Ödüller Atilla Yılmaz Matematik Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Türkan Haliloğlu Barış ve Güvenlik için Bilim  Barış ve Güvenlik için Bilim İşbirliği Ödülü 2018
Diğer Ödüller Şevket Pamuk Osmanlı’yı Anlamak/Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları Üstün Başarı Ödülü 2018
Diğer Ödüller Kerem Halıcıoğlu Teşvik Ödülü 2015
Diğer Ödüller Ali Tuna Kuyucu Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü 2017
Diğer Ödüller Ayşe Buğra Sosyal Bilimler The World Academy of Sciences (TWAS) 2015
Diğer Ödüller Olcay Coşkun Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Pınar Yolum Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü 2017
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Eser Tümen Araştırma Ödülü 2015
BÜVAK N. Gülcan Erçetin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Özlem Öz Özkaracalar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Nüket Esen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Ayhan Koç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Balkız Öztürk Başaran Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Nadir Özbek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Amitav Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Nükhet Sirman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Ayşe Buğra Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Begüm Özkaynak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Nazlı Başak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Arda Deniz Yalçınkaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Pemra Doruker Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Ali Çarkoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Hayat Kabasakal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Belgin Tekçe Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Necati Aras Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Arda Denkel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Koray Durak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Falih Köksal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Emine Adadan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012

Sayfalar