Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisi Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarihazalan sırada
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Engin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
Öğrenci Ödülleri Mustafa Necati Aras BAP Doktora Tez Ödülü 2000
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
TÜBİTAK Ferhan Çeçen  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2000
Fahri Doktora Ünvanı İlhan Usmanbaş 2000
Fahri Doktora Ünvanı Natuk Birkan 2000
Öğrenci Ödülleri Mehmet Önder Efe BAP Doktora Tez Ödülü 2000
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ali Çarkoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Selim Deringil Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Jale Parla Edebiyat Sedat Simavi 2000
BÜVAK Gürol Irzık Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Nuran Hortaçsu Bilim Ödülü 2000
Öğrenci Ödülleri İdil Arslan BAP Doktora Tez Ödülü 2000
BÜVAK Ayşe Buğra Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Edhem Eldem Sosyal Bilimler Sedat Simavi 2000
Fahri Doktora Ünvanı Godfrey Goodwin 2000
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
Öğrenci Ödülleri Hande Bahar Kımıloğlu BAP Doktora Tez Ödülü 2001
BÜVAK Cevdet Emre Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK İsmail Sağlam Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
TÜBA Ethem Alpaydın  Bilgisayar Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
BÜVAK Hakan Erdem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
TÜBA Türkan Haliloğlu  Kimya Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
Öğrenci Ödülleri Ebru Diriker BAP Doktora Tez Ödülü 2001
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
Öğrenci Ödülleri Ş. Banu Özkan BAP Doktora Tez Ödülü 2001
TÜBA Ali İzzet Tekcan  Psikoloji Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Yüksel İnel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
TÜBA Ersan Demiralp  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2001
TÜBA Pemra Doruker  Kimya Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2002
Fahri Doktora Ünvanı Mehmet Bahattin Baysal 2002
Fahri Doktora Ünvanı N. Suraiya Faroqhi 2002
Öğrenci Ödülleri Mehmet Mete Altıntaş BAP Doktora Tez Ödülü 2002
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
TÜBİTAK A. I. Ethem Alpaydın  Mühendislik Bilimleri Teşvik Ödülü 2002
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
Öğrenci Ödülleri Serdar İplikçi BAP Doktora Tez Ödülü 2002
Öğrenci Ödülleri Şehnaz Tahir Gürçağlar BAP Doktora Tez Ödülü 2002
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ayhan Koç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Bülent Sankur Bilim Ödülü 2002
BÜVAK Yeşim Arat Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Mehmet Asım Karaömerlioğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
TÜBA Nuran Hortaçsu  Psikoloji Bilim Ödülü 2003
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Zafer Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
TÜBİTAK O. Teoman Turgut  Fizik Teşvik Ödülü 2003
BÜVAK Muzaffer Bodur Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Can Özturan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
Fahri Doktora Ünvanı A. Nihat Gökyiğit 2003
Öğrenci Ödülleri Bülent Balta BAP Doktora Tez Ödülü 2003
TÜBA Arzu Öztürkmen Yılmaz  Tarih Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2003
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
Fahri Doktora Ünvanı Ahmed H. Zewail 2003
Öğrenci Ödülleri Ahmet Kerim Avcı BAP Doktora Tez Ödülü 2003
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
Fahri Doktora Ünvanı Erol Gelenbe 2004
BÜVAK Ayşe Selçuk Esenbel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
Öğrenci Ödülleri Gökçe Tezcanlı Güyer BAP Doktora Tez Ödülü 2004
Öğrenci Ödülleri Harun Kaya BAP Doktora Tez Ödülü 2004
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Murat Baç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
TÜBA İsmail Sağlam  Ekonomi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2004
Öğrenci Ödülleri Tarık Eren BAP Doktora Tez Ödülü 2004
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Serra Müderrisoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
TÜBA Ali Kaya  Fizik Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2005
TÜBA Cevdet Emre Alper  Ekonomi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2005
Fahri Doktora Ünvanı Halet Çambel 2005
BÜVAK Cengiz Yılmaz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
Öğrenci Ödülleri Ceyda Senem Uyguner BAP Doktora Tez Ödülü 2005
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005

Sayfalar