Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
BÜVAK Stefan Koch Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Ayşe Öncü Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Mehmet Asım Karaömerlioğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Zafer Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Can Özturan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Cevdet Emre Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Necati Aras Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Feyza Çorapçı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Pemra Doruker Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Cem Behar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK İsmail Sağlam Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Betül Kırdar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Hakan Erdem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Ayşe Selçuk Esenbel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Meltem Ahıska Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Ayşecan Boduroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Nihan Nugay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Cem Ersoy Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Ayhan Koç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
Diğer Ödüller Günhan Dündar, Arda Deniz Yalçınkaya, Hamdi Torun Teknoloji Ödülü 2015
Diğer Ödüller Alp Bassa Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Haluk Özener Bilim Ödülü 2015
Diğer Ödüller Atilla Yılmaz Matematik Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Kerem Halıcıoğlu Teşvik Ödülü 2015
Diğer Ödüller Ayşe Buğra The World Academy of Sciences (TWAS) 2015
Diğer Ödüller Şevket Pamuk Osmanlı’yı Anlamak/Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları Üstün Başarı Ödülü 2018
Diğer Ödüller Ali Tuna Kuyucu Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü 2017
Diğer Ödüller Olcay Coşkun Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Eser Tümen Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Pınar Yolum Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü 2017
Diğer Ödüller Umut şahin Installation Grants 2015
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Erkcan Özcan Fizik Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü 2016
Diğer Ödüller Cem Yalçın Yıldırım Matematik Frank Nelson Cole Prize in Number Theory 2014
Diğer Ödüller Ceyhun Elgin Ekonomi Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Okyay Kaynak China Friendship Award 2016
Diğer Ödüller Evren Özarslan Doğa Bilimleri (Fizik) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü 2014
Diğer Ödüller Okyay Kaynak Humboldt Research Award 2016
Diğer Ödüller Volkan Yılmaz Sağlık Politikaları Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2017
Diğer Ödüller Umut şahin Gilead Türkiye Fellowship 2016 Ödülü 2016
Fahri Doktora Ünvanı İsmail Beşikçi 2013
Fahri Doktora Ünvanı Hasan Bin Tallal 1982
Fahri Doktora Ünvanı Gencay Gürün 1989
Fahri Doktora Ünvanı Türkan Saylan 2009
Fahri Doktora Ünvanı Erdal İnönü 1993
Fahri Doktora Ünvanı Sezai Türkeş 1989
Fahri Doktora Ünvanı Natuk Birkan 2000
Fahri Doktora Ünvanı George Bass 1987
Fahri Doktora Ünvanı Jane Norton Page 1985
Fahri Doktora Ünvanı Hayrettin Karaca 2014
Fahri Doktora Ünvanı Nejat Eczacıbaşı 1985
Fahri Doktora Ünvanı Vecdi Diker 1985

Sayfalar