Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Hayat Kabasakal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Balkız Öztürk Başaran Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Amitav Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Necati Aras Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ayşe Buğra Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Koray Durak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Begüm Özkaynak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Falih Köksal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Arda Deniz Yalçınkaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ali Çarkoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Belgin Tekçe Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Murat Baç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Cengiz Yılmaz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Fatih Alagöz Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Arda Denkel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Nihan Nugay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Engin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Refik Erzan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Gürol Irzık Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Cenk Özbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Emine Adadan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
Diğer Ödüller Şükrü Anıl Doğan Yaşam Bilimleri Installation Grants 2018
Diğer Ödüller Okyay Kaynak Humboldt Research Award 2016
Diğer Ödüller Olcay Coşkun Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Türkan Haliloğlu Barış ve Güvenlik için Bilim  Barış ve Güvenlik için Bilim İşbirliği Ödülü 2018
Diğer Ödüller Umut şahin Gilead Türkiye Fellowship 2016 Ödülü 2016
Diğer Ödüller Şevket Pamuk Osmanlı’yı Anlamak/Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları Üstün Başarı Ödülü 2018
Diğer Ödüller Umut şahin Installation Grants 2015
Diğer Ödüller Alp Bassa Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller Cem Yalçın Yıldırım Matematik Frank Nelson Cole Prize in Number Theory 2014
Diğer Ödüller Atilla Yılmaz Matematik Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Evren Özarslan Doğa Bilimleri (Fizik) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü 2014
Diğer Ödüller Ayşe Buğra The World Academy of Sciences (TWAS) 2015
Diğer Ödüller Ali Tuna Kuyucu Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü 2017
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Eser Tümen Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Pınar Yolum Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü 2017
Diğer Ödüller Günhan Dündar, Arda Deniz Yalçınkaya, Hamdi Torun Teknoloji Ödülü 2015
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre ve Sürdürülebilirlik Jüri Özel Ödülü 2018
Diğer Ödüller Erkcan Özcan Fizik Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü 2016
Diğer Ödüller Volkan Yılmaz Sağlık Politikaları Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2017
Diğer Ödüller Haluk Özener Bilim Ödülü 2015
Diğer Ödüller Ceyhun Elgin Ekonomi Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Rana Sanyal  Mikro Ölçekli Firma-Süreç Teknoloji Ödülü 2018
Diğer Ödüller Okyay Kaynak China Friendship Award 2016
Diğer Ödüller Kerem Halıcıoğlu Teşvik Ödülü 2015
Fahri Doktora Ünvanı Stanford Shaw 1985
Fahri Doktora Ünvanı A. Nihat Gökyiğit 2003
Fahri Doktora Ünvanı Nejat Eczacıbaşı 1985
Fahri Doktora Ünvanı Adalet Ağaoğlu Fahri Doktora Unvanı 2018
Fahri Doktora Ünvanı Vecdi Diker 1985
Fahri Doktora Ünvanı Erol Gelenbe 2004

Sayfalar