Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiartan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Diğer Ödüller Arzu Çelik Yaşam Bilimleri Installation Grants 2007
Diğer Ödüller Rana Sanyal  Mikro Ölçekli Firma-Süreç Teknoloji Ödülü 2018
Diğer Ödüller Atilla Yılmaz Matematik Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Olcay Coşkun Matematik Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödül 2015
Diğer Ödüller N. C. Tolga Emre Yaşam Bilimleri Installation Grants 2011
Diğer Ödüller Zehra Toska Türk Kültürü Araştırma Ödülü 2018
Diğer Ödüller Ali Tuna Kuyucu Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü 2017
Diğer Ödüller Şükrü Anıl Doğan Yaşam Bilimleri Installation Grants 2018
Diğer Ödüller Ayşe Buğra Sosyal Bilimler The World Academy of Sciences (TWAS) 2015
Diğer Ödüller Umut şahin Yaşam Bilimleri Installation Grants 2015
Diğer Ödüller Pınar Yolum Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü 2017
Diğer Ödüller Türkan Haliloğlu Barış ve Güvenlik için Bilim  Barış ve Güvenlik için Bilim İşbirliği Ödülü 2018
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Eser Tümen Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Şevket Pamuk Osmanlı’yı Anlamak/Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları Üstün Başarı Ödülü 2018
Diğer Ödüller Cem Yalçın Yıldırım Matematik Frank Nelson Cole Prize in Number Theory 2014
Diğer Ödüller Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Erkcan Özcan Fizik Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü 2016
Diğer Ödüller Evren Özarslan Doğa Bilimleri (Fizik) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü 2014
Diğer Ödüller Ceyhun Elgin Ekonomi Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü 2015
Diğer Ödüller Okyay Kaynak China Friendship Award 2016
Diğer Ödüller Güneş Ünal Yaşam Bilimleri Installation Grants 2020
Diğer Ödüller Okyay Kaynak Humboldt Research Award 2016
Diğer Ödüller Bülent Sankur Sinyal İşleme Ömür Boyu Başarı Ödülü 2019
Diğer Ödüller Günhan Dündar, Arda Deniz Yalçınkaya, Hamdi Torun Teknoloji Ödülü 2015
Diğer Ödüller Nesrin Özören Yaşam Bilimleri Installation Grants 2006
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Cenk Özbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Ayşe Öncü Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Mehmet Asım Karaömerlioğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Can Özturan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK İlhan İnan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Berna Yazıcı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Hakan Deliç Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Cevdet Emre Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Feyza Çorapçı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Hakan Erdem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Refik Erzan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Ayşe Selçuk Esenbel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Meltem Ahıska Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Cem Behar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK İsmail Sağlam Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Betül Kırdar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Nihan Nugay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Ayşecan Boduroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Emine Adadan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Muzaffer Bodur Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Cem Ersoy Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Özhan Özatay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2017
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Selim Deringil Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009

Sayfalar