Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiartan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
BÜVAK Özhan Özatay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Meltem Ahıska Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK İsmail Sağlam Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Hakan Erdem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Balkız Öztürk Başaran Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Nüket Esen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK N. Gülcan Erçetin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Özlem Öz Özkaracalar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Begüm Özkaynak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Nükhet Sirman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Nadir Özbek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Belgin Tekçe Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Yeşim Arat Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Tınaz Ekim Aşıcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Nazlı Başak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Selim Deringil Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Pemra Doruker Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Hayat Kabasakal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
Bilim Akademisi Hamdi Torun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Eva Marie Dubuisson Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Ceyhun Elgin Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Fatih Bulut Fen Bilimleri Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Kamil Kıvanç Karaman Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Gaye Soley Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Erkcan Özcan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Osman Sabri Kıratlı Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Emine Fişek Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Umut şahin Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Olcay Coşkun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi N. C. Tolga Emre Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Şükrü Anıl Doğan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Ebru Kaya Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Can Kozçaz Fizik Teorik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Alp Bassa Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Z. Caner Taşkın Endüstri Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Sezen Soyer Uzun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Murat Güray Kırdar Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Adil Sarıbay Psikoloji Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Arzucan Özgür Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Şenol Mutlu Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Ayşecan Boduroğlu Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Evren Özarslan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Çağrı Karakurt Matematik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Bülent Akgün Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Ekin Özman Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Özgür Kocatürk Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014

Sayfalar