Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisi Ödül Sahibi Alanazalan sırada Ödül Adı Tarih
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Koray Durak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Ayşecan Boduroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Zafer Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Murat Baç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Refik Erzan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
TÜBA Şevki Koray Durak  Tarih Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2011
TÜBA Edhem Eldem  Tarih Teşvik Ödülü 1998
TÜBA Arzu Öztürkmen Yılmaz  Tarih Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2003
TÜBİTAK Taylan Akdoğan  Temel Bilimler Teşvik Ödülü 2009
TÜBİTAK Nihat Sadık Değer  Temel Bilimler Teşvik Ödülü 2009
TÜBİTAK Erkcan Özcan Temel Bilimler Teşvik Ödülü 2018
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Tınaz Ekim Aşıcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Amitav Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Tonguç Rador Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Engin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Arda Deniz Yalçınkaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Fatih Alagöz Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2017
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Türkan Haliloğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Hakan Deliç Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Nazlı Başak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Can Özturan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Pemra Doruker Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Oğuzhan Çiçekoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Necati Aras Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Yüksel İnel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Betül Kırdar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
TÜBA Ayşe Gürel  Yabancı Diller Eğitimi Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) 2006
Diğer Ödüller İbrahim Yaman Yaşam Bilimleri Installation Grants 2007
Diğer Ödüller Arzu Çelik Yaşam Bilimleri Installation Grants 2007
Diğer Ödüller Şükrü Anıl Doğan Yaşam Bilimleri Installation Grants 2018
Diğer Ödüller N. C. Tolga Emre Yaşam Bilimleri Installation Grants 2011
Diğer Ödüller Güneş Ünal Yaşam Bilimleri Installation Grants 2020
Diğer Ödüller Nesrin Özören Yaşam Bilimleri Installation Grants 2006
Diğer Ödüller Umut şahin Yaşam Bilimleri Installation Grants 2015

Sayfalar