Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Bilim Akademisi Gaye Soley Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Erkcan Özcan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Kamil Kıvanç Karaman Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Olcay Coşkun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi N. C. Tolga Emre Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Umut şahin Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Çağrı Karakurt Matematik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Ebru Kaya Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Alp Bassa Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Murat Güray Kırdar Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Arzucan Özgür Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Şenol Mutlu Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Ayşecan Boduroğlu Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Evren Özarslan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Bülent Akgün Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Özgür Kocatürk Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Ekin Özman Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Can Kozçaz Fizik Teorik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Eva Marie Dubuisson Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Ceyhun Elgin Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Hamdi Torun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Adil Sarıbay Psikoloji Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
BÜVAK Zeynep İlsen Önsan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Uğur Akman Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Süleyman Özekici Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK İvet Bahar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Bilge Ataca Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Haldun Gülalp Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Ayşecan Boduroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Ersan Demiralp Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Çağlar Keyder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Ahmet Erhan Aksoylu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Kadri Özçaldıran Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Binnaz Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Hamit Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Bahar Kasapgil İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2010
BÜVAK Nihan Nugay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Cem Ersoy Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ayhan Koç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Alp Eden Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Duygu Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Ahmet Kerim Avcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Güler Fişek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Cem Say Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Kemal Kirişçi Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Burak Acar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Hayat Kabasakal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Balkız Öztürk Başaran Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Şaron Çatak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Mine Eder Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Ayşe Buğra Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Refik Erzan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Amitav Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Koray Durak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Muzaffer Bodur Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Ödül Sahibi Alan Ödül Adı
BÜVAK Begüm Özkaynak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Emine Adadan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Falih Köksal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998

Sayfalar