Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Bilim Akademisi Murat Güray Kırdar Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Arzucan Özgür Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Şenol Mutlu Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Ayşecan Boduroğlu Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Evren Özarslan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Bülent Akgün Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Özgür Kocatürk Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Ekin Özman Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Eva Marie Dubuisson Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Ceyhun Elgin Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Hamdi Torun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Gaye Soley Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Erkcan Özcan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Kamil Kıvanç Karaman Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Olcay Coşkun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi N. C. Tolga Emre Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Umut şahin Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Alp Bassa Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Ebru Kaya Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
BÜVAK Nevra Necipoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ali Çarkoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Rahmi Güven Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Okyay Kaynak Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Falih Köksal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Arda Deniz Yalçınkaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Belgin Tekçe Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Murat Baç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Ünal Zenginobuz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Arda Denkel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Nihan Nugay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Engin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Rana Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Cengiz Yılmaz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Osman Teoman Turgut Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Fatih Alagöz Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Şevket Pamuk Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Gürol Irzık Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cenk Özbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Mehmet Asım Karaömerlioğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Can Özturan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Taha Parla Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK İlhan İnan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Berna Yazıcı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Refik Erzan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Hakan Deliç Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ayşe Öncü Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Viktorya Aviyente Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2009
BÜVAK Ödül Sahibi Alan Ödül Adı
BÜVAK Feyza Çorapçı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Aslı Özyar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Ali Rana Atılgan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Muzaffer Bodur Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Cevdet Emre Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Adil Sarıbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Meltem Ahıska Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2012
BÜVAK Cem Behar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK İsmail Sağlam Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Betül Kırdar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2007
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Hakan Erdem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Ayşe Selçuk Esenbel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ahmet Ademoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Özhan Özatay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Fikret Adaman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Aslıhan Tolun Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK Nüket Esen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Erol Köroğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2009
BÜVAK Ali Tekcan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK N. Gülcan Erçetin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Ceyhun Elgin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Yeşim Arat Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Metin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Cem Ersoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Tınaz Ekim Aşıcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013

Sayfalar