Ödüller

Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üye ve görevlileri tarafından çeşitli tarihlerde TÜBİTAK, TÜBA, BÜVAK, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi, ODTÜ Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ve diğer kurum ve kuruluşlardan alınan ödüllere ilişkin yapılan çalışma sonucunda sorgulanabilir bir veri tabanı oluşturulmuştur. Ödül veren kurum ve kuruluşlara göre, vermiş oldukları ödüllerle ilgili bilgi, ödül esasları ve ödül listeleri hazırlanmıştır. Ayrıca bu bölümde Öğrenci Ödülleri ile ilgili liste de yer almaktadır.

Ödül Listesi
Ödül Kategorisiazalan sırada Ödül Sahibi Alan Ödül Adı Tarih
Bilim Akademisi Fatih Bulut Fen Bilimleri Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Eva Marie Dubuisson Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Ceyhun Elgin Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Hamdi Torun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Osman Sabri Kıratlı Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Kamil Kıvanç Karaman Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Gaye Soley Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Erkcan Özcan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Emine Fişek Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Umut şahin Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Olcay Coşkun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi N. C. Tolga Emre Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2013
Bilim Akademisi Şükrü Anıl Doğan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Z. Caner Taşkın Endüstri Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2020
Bilim Akademisi Can Kozçaz Fizik Teorik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Emre Uğur Bilgisayar Mühendisliği Genç Bilim İnsanı Ödülü (BAGEP) 2021
Bilim Akademisi Sezen Soyer Uzun Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2019
Bilim Akademisi Ebru Kaya Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Alp Bassa Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Adil Sarıbay Psikoloji Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Volkan Yılmaz Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanı Ödülü (BAGEP) 2021
Bilim Akademisi Murat Güray Kırdar Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Arzucan Özgür Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Berat Zeki Haznedaroğlu Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Şenol Mutlu Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2015
Bilim Akademisi Ayşecan Boduroğlu Sosyal Bilimler Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Çağrı Karakurt Matematik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2018
Bilim Akademisi Evren Özarslan Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Bülent Akgün Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
Bilim Akademisi Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2017
Bilim Akademisi Özgür Kocatürk Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2014
Bilim Akademisi Ekin Özman Fen ve Mühendislik Genç Bilim İnsanları Programı Burs Ödülü 2016
BÜVAK Ayşe Buğra Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Emine Adadan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2017
BÜVAK Nihat Sadık Değer Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Ethem Alpaydın Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2008
BÜVAK Amitav Sanyal Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Murat Sertel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Albert Ali Salah Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Oya Pınar Ardıç Alper Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Günay Kut Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Taylan Akdoğan Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Koray Durak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Burak Güçlü Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Reşit Canbeyli Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Hilmi Luş Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2012
BÜVAK Begüm Özkaynak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2011
BÜVAK Yaman Barlas Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Miray Bekbölet Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Cem Yalçın Yıldırım Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2017
BÜVAK Nilsun İnce Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Falih Köksal Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Arda Deniz Yalçınkaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2010
BÜVAK Muzaffer Bodur Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Edhem Eldem Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2014
BÜVAK Ali Çarkoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Özhan Özatay Fen ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Günhan Dündar Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002
BÜVAK Ayşe Gül Toker Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Tınaz Ekim Aşıcı Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2013
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Bülent Sankur Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2004
BÜVAK Selim Deringil Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2001
BÜVAK Belgin Tekçe Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2005
BÜVAK Yeşim Arat Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2002
BÜVAK Murat Baç Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Özlem Öz Özkaracalar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Cengiz Yılmaz Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Kim Luana Fortuny Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2017
BÜVAK Nüket Esen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2006
BÜVAK Fatih Alagöz Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2006
BÜVAK Arda Denkel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1999
BÜVAK N. Gülcan Erçetin Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Engin Arık Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2005
BÜVAK Yüksel İnel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2001
BÜVAK Gürol Irzık Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2000
BÜVAK Ayşe Gürel Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Tonguç Rador Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2007
BÜVAK Kuban Altınel Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Can Ali Yücesoy Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2008
BÜVAK Serra Müderrisoğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2004
BÜVAK Işıl Balcıoğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Belma Haznedar Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Pemra Doruker Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Cenk Özbay Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2014
BÜVAK Nükhet Sirman Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2011
BÜVAK Ferhan Çeçen Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2000
BÜVAK Arzu Öztürkmen Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2003
BÜVAK Nadir Özbek Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Erhan Gülmez Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Ali Kaya Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2013
BÜVAK Zafer Toprak Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 2003
BÜVAK Hakan Deliç Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1998
BÜVAK Ayşe Öncü Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Kıdemli) 1998
BÜVAK Türkan Haliloğlu Temel Bilimler ve Mühendislik Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 1999
BÜVAK Mehmet Asım Karaömerlioğlu Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmada Üstün Başarı (Genç) 2002

Sayfalar